Hastane İş İlanları

Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi iş başvurusu ve güncel iş ilanları. Adıyaman Devlet Hastanesi iş başvurusu nasıl yapılır ve hastane kariyer olanakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi Hakkında

1954 yılında bir hayırsever tarafından yapımına başlanan Adıyaman Devlet Hastanesi, 1963 yılında 50 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamıştır. Zaman içerisinde fiziki yapısı ve şartları iyileştirilerek yatak kapasitesi 315’ e çıkartılmıştır.

1998 yılında hizmete açılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 2012 yılına kadar Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ismi altında hizmet vermeyi sürdürmüştür. 1962 yılında hizmete açılan 82. Yıl Devlet Hastanesi, 2001 yılından itibaren yataklı bir hastane olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu süreden önce 26 yatak kapasiteli bir dispanser şeklinde sağlık hizmet sunumu gerçekleştirmekteydi. 2012 yılına kadar 100 hasta yatak kapasitesi ile Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi şeklinde hizmet vermiştir.

2012 yılına gelindiğinde 82. Yıl Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Adıyaman Devlet Hastanesi tek bir çatı altında toplanmış, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2015 yılında yapımı tamamlanan yeni binasına taşınarak üç yerleşkede toplamda 663 hasta yatak kapasitesi ile sağlık hizmeti sunumu görevini yerine getirmeye devam etmektedir. 2019 yılında yapılan son kapasite artırımı ile yatak kapasitesi 710’ a yükseltilmiştir.

Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi Tıbbi Birimleri
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde cerrahi birimler altında acil tıp, anestezi ve reanimasyon, geastroenteroloji, beyin ve sinir cerrahisi, çocuk cerrahisi, göz hastalıkları, göğüs hastalıkları, kalp ve damar cerrahisi, kadın hastalıkları ve doğum, Ortopedi ve travmatoloji, KBB, üroloji, plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi birimleri bulunmaktadır.

Dahili birimler altında; çocuk sağlığı ve hastalıkları birimleri, deri ve zührevi hastalıklar, enfeksiyon hastalıkları, endokronoloji ve metabolizma hastalıkları, gastoenteroloji, göğüs hatalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, nöroloji, kardiyoloji, nefroloji, iç hastalıkları, psikiyatri, radyoloji gibi birimler bulunmaktadır.

Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Adıyaman Devlet Hastanesi iş ilanları için buraya tıklayarak İşkur sitesi üzerinden arama yapabilirsiniz. Arama bölümüne Adıyaman ya da Adıyaman Devlet Hastanesi gibi terimler yazarak açık iş pozisyonlarına bakabilirsiniz. Devlet hastaneleri genel olarak KPSS ya da benzeri sınavlar ile personel alımı yapıyor. Personel gerektiğinde İşkur üzerinden açık iş pozisyonlarını duyuruyor. İşkur üzerinden ara ara takip etmeniz gerekiyor.

Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi İş İlanları

Alt kısımda yer alan Twitter ve Facebook sayfalarımızı takip ederek Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi personel alımı ve güncel iş ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Taşeron İş İlanları

Devlet hastaneleri çeşitli taşeron firmalarla anlaşmalı olarak çalışabilmektedirler. Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi ile iletişime geçerek bu firmaların bilgilerini alabilir ve hastanede taşeron firma aracılığıyla çalışabilirsiniz.

Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi İletişim

Hastane Yunus Emre Mahallesi 1164 Sokak No:13 Merkez/ Adıyaman adresinde yer almaktadır. Hastanenin santral hattına .416 216 10 15 numaralı hattan ulaşılabilecektir. adiyamaneah1@saglik.gov.tr adresli kurumun resmi mail adresi kullanılarak hastaneye talep ve şikayetler iletilebilecek, resmi yazışmalar yürütülebilecektir. Buraya tıklayarak hastanenin iletişim sayfasına giriş yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu