İş Dünyası

Avrupa Uzay Ajansı İş Başvurusu

Avrupa Uzay Ajansı İş Başvurusu

Avrupa Uzay Ajansı iş başvurusu için bu linke tıklayınız. Avrupa Uzay Ajansı iş ilanları ve personel alımı hakkında bilgiler, yurtdışı iş imkanları.

Alt Başlıklar

Avrupa Uzay Ajansı Hakkında Kısaca Bilgi

Avrupa Uzay Ajansı, İngilizce olarak European Space Agency ve kısa yazılışı ESA şeklindedir. 1975 senesinde kurulan Avrupa Uzay Ajansı, görev olarak uzay çalışmalarını esas almaktadır. Uzayın keşfini amaçlayan kurum, dünyadaki bazı ülkelerin birleşerek bir organizasyon kurmasıyla ortaya çıkmıştır.

Avrupa Uzay Ajansının merkezi Fransa’nın Paris şehridir. Toplamda 22 ülkesi bulunmaktadır ve Türkiye bu ülkeler arasında yer almamaktadır. 2021 yılında 4.55 milyarlık bütçesi olan Avrupa Uzay Ajansı, 2.200 üzerinde personeli bulunan büyük bir kurumdur.

Telekomünikasyon, navigasyon, uzay gözlemi, araştırma gibi birçok farklı kategoride çalışmalar yürüten Avrupa Uzay Ajansı, gezegenler ve Ay için insansız keşif uçuşları yapmak içinde programlar düzenlemiştir.

Avrupa Uzay Ajansı (European Space Agency – ESA), 1975 yılında kurulan ve Avrupa ülkelerinin uzay faaliyetlerini yöneten bir organizasyondur. ESA’nın merkezi Fransa’nın başkenti Paris yakınlarındaki Courcouronnes şehrinde yer almaktadır ve üye ülkelerin her biri temsilcilerini bu merkezde bulundurur.

ESA, uzay araştırmaları ve teknolojilerinin geliştirilmesine yönelik faaliyetler yürütmekte ve Avrupa uzay programlarının planlamasını ve uygulanmasını sağlamaktadır. Bunlar arasında uydu ve roketlerin tasarımı ve üretimi, uzay gözlemleri, insanlı ve insansız uzay uçuşları, gezegenler arası keşifler ve uzay yörüngesindeki araştırmalar yer almaktadır.

ESA, 22 üye ülkeye sahiptir ve diğer ülkelerle de işbirliği yapmaktadır. Ayrıca, ESA, Avrupa Birliği’nin yürüttüğü Galileo uydu navigasyon programının da bir parçasıdır.

ESA, aynı zamanda dünya genelindeki diğer uzay ajanslarıyla da işbirliği yapmaktadır. NASA (Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi), JAXA (Japonya Uzay Araştırma Ajansı) ve Roscosmos (Rusya Uzay Ajansı) gibi diğer önemli uzay ajanslarıyla birlikte çalışarak, uzay keşifleri ve araştırmaları için ortak projeler yürütmektedir.

Avrupa Uzay Ajansı İş Başvurusu

Avrupa Ajansı iş başvurusu için bu linke tıklayınız. Bu sayfa tamamen İngilizcedir ve iş olanaklarının bir çoğu yurtdışındaki ülkelerde bulunmaktadır. “Search by Location” yazan kısma ülke ismi girerek güncel iş ilanlarını görebilirsiniz. Ülke ismini İngilizce yazmanız gerekmektedir ya da “Paris” yazarak sadece Paris’te bulunan iş ilanlarını görebilirsiniz. Turkey ya da Istanbul yazarak da güncel iş ilanı olup olmadığına bakabilirsiniz.

Avrupa Uzay Ajansı İletişim

Avrupa Uzay Ajansı Fransa Telefon: +33 1 53 69 76 54
Avrupa Uzay Ajansı Almanya Telefon: +49 6151 90 2000
Avrupa Uzay Ajansı İtalya Telefon: +39 06 941 801
Avrupa Uzay Ajansı İngiltere Telefon: +44 (0)1235 444 200
Avrupa Uzay Ajansı Web: https://www.esa.int/

En güncel iş ilanları için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu