Çedaş İş başvurusu

Çedaş iş başvurusu ve personel, işçi alımı hakkında bilgiler. Çedaş iş başvurusu formu ve kariyer olanakları. Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. insan kaynakları kariyer sayfası üzerinden online iş başvuru formunu doldurarak özgeçmiş bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Çedaş İş başvurusu

Çedaş iş başvurusu nasıl yapılır? Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak bilinen Çedaş, insan kaynakları sayfası üzerinden personel alımı, işçi alımı için online bir iş başvuru formu yayınlamış. Bu formu doldurarak iş başvurunuzu yapabilirsiniz.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Hakkında
1970 senesinde 1312 sayılı kanunun çıkmasıyla TEK kurulmuştur. Açılımı Türkiye Elektrik Kurumu şeklindedir. TEK, faaliyete tam olarak 1974 senesinde Sivas ilinde başlamıştır. 1982 senesinde TEK Kızılırmak Elektrik Dağıtım Müessesi ismini alan TEK, Sivas'tan sonra Tokat ilinde de elektrik dağıtım hizmeti sunmaya başlamıştır. 1989 senesinde çıkan kanun ile her ilin kendi bölgesinde elektrik dağıtım teşkilatı kurulmasına karar veridi. 1994 senesinde ise KHK kararı ile Devlet Teşekkülü haline getirilerek TEDAŞ ismini almıştır. 

TEDAŞ, 2004 senesinde özelleştirme kapsamına alınmıştır. 2005 yılında da Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. kurulmuştur. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinin elektrik dağıtımı Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılmaktadır. 2010 senesinde Özelleştirme İdaresinde yapılan ihale sonucunda hisse satış sözleşmesi imzalandı ve şirket özelleştirildi.

ÇEDAŞ'ın 2010 Yılında Özelleştirilmesi
31 Ağustos 2010 senesinde özelleşen ÇEDAŞ, elektrik dağıtım hizmetlerini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Çalışma esasları Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kurulunca belirlenmiş olan ÇEDAŞ, iletim noktalarından almış olduğu elektriği evlere, iş yerlerine ve diğer mekanlara sorunsuz bir şekilde dağıtmaktadır.

1 Milyondan Fazla Abone
Sivas, Tokat ve Yozgat'ta yaklaşık 52bin kilometre kare alanda elektrik dağıtımı yapılmaktadır. 1 milyon üzerinde abonesi olan ÇEDAŞ, 2.5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapmaktadır. 

Çedaş İş Başvurusu
Çedaş iş başvurusu yapmak için buraya tıklayabilirsiniz. Sayfada açılan cv formuna cv bilgilerinizi doldurarak online iş başvurusu yapmanız mümkündür. 

Çedaş İş İlanları
Çedaş iş ilanları için Linkedin sayfasını takip edebilirsiniz. Buraya https://www.linkedin.com/company/cedaskurumsal/ tıklayarak Linkedin sayfasını takip edebilir, bu sayfa da Çedaş çalışanlarına ulaşabilir, güncel iş ilanlarını görebilirsiniz.

Çedaş İletişim
Adres: Yeşilyurt Mahallesi Sultan Şehir Bulvarı No:40 Merkez - Sivas
Telefon: (0346) 858-5858
E-Posta: info@cedas.com.tr