Ditaş Denizcilik İş Başvurusu

Ditaş Denizcilik iş başvurusu nasıl yapılır? Ditaş Denizcilik güncel iş ilanlarını Linkedin üzerinden listeleyerek iş başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Ditaş Denizcilik İş Başvurusu

Ditaş Denizcilik deniz personeli iş başvurusu nasıl yapılır? Ditaş Denizcilik hakkında genel bilgiler ve kariyer olanaklarından bahsedilmektedir.

Ditaş Denizcilik Hakkında
1974 yılında İstanbul’ da kurulan Ditaş Denizcilik İşletmeciliği ve Tankerciliği A.Ş., farklı tonaj ve evsafta deniz tankerleri inşasında, kiralanmasında ve satın alınmasında, ortaya koyulan bu tankerlerin hem yurt içinde hem de uluslararası sularda petrol ve petrol ürünlerinin deniz nakliyesinin gerçekleştirilmesi amacıyla kurulmuştur. Şirketin kuruluşunda İPRAŞ, TPAO, Türk Donanma Vakfı etkili olmuştur.

Şirketin kurucu ortaklarından olan İPRAŞ, TÜPRAŞ( Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.) ve Türk Donanma Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’ na dönüştürülmüştür.

Şirketin kuruluşunun ilerleyen yıllarında, hukuki yapısında bir takım değişiklikler meydana gelmiştir. 1993 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığına bağlanması bu değişikliklere başlıca bir örnektir. 2002 yılına gelindiğinde, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ na ait olan hisselerin %50,98’ lik kısmının TÜPRAŞ tarafından satın alınmasıyla birlikte, TÜPRAŞ’ ın bağlı ortaklığı statüsüne sahip olmuştur.

2006 yılına gelindiğinde şirketin hisselerinin %51’ lik oranının Enerji Yatırımları A.Ş. tarafından satın alınmasının ardından şirket, KOÇ Topluluğu Şirketleri arasına dahil edilmiştir.

Ditaş Denizcilik Faaliyet Alanları
2008 yılından bu yana, şirketin kendi gemişleri ve zaman esaslı olarak kiralık olan gemilere boğaz ecantacılığı hizmeti vermektedir.

Şirket, sahip olduğu ve zaman esaslı olarak kiraladığı tankerlerin yönetilmesini, 1974 yılından beri yürüttüğü tanker işletmeciliği deneyimi ile yerine getirmektedir.

Şirket, sahip olduğu römorkör ve palamar botları aracılığıyla, Aliağa Liman Tesisleri’ nde ve Tüpraş İzmit Rafinerisi’ nde bulunan iskelelerde, ihtiyacın ortaya çıkması halinde römorkörcülük hizmeti vermektedir. Her iki bölgede yıllık bazda toplamda 4400 gemi manevrası gerçekleştirilmektedir.

Ditaş Denizcilik aynı zamanda klavuzluk, brokerlik, vetting alanlarında faaliyet göstermektedir.

Ditaş Denizcilik İletişim
Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:26 34662 Üsküdar / İSTANBUL adresinde bulunan şirketin merkez ofisi ile +90 (216) 554 62 00 nolu telefon ve info@ditasdeniz.com.tr, ditas@ditas.hs02.kep.tr mail adresleri ile iletişime geçilebilecektir. Firmanın resmi sitesi: https://www.ditasdeniz.com.tr/iletisim.aspx

Ditaş Denizcilik İş Başvurusu
Firma üzerinden iş başvurusu yapılamamaktadır. Ancak firmanın Linkedin sayfası üzerinden güncel iş ilanlarını görebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz. Ditaş Denizcilik Linkedin sayfası için buraya tıklayınız.