Hastane İş İlanları

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi iş başvurusu ve kariyer olanakları hakkında bilgiler. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi personel ve eleman alımı yapıyor mu? Hastane hakkında bilgiler ve iletişim adresleri.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Hakkında

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi hizmet hayatına 1950 yılında Düzce Sağlık Merkezi olarak başlamıştır. Zaman içerisinde Düzce Sağlık Merkezine ek odalar ilave edilmiş, binanın ameliyathanesi oluşturulmuş, 80 yatak kapasiteli hale getirilmiş ve poliklinik binası oluşturularak 1961 yılında Düzce Devlet Hastanesi adını alarak hizmet hayatını sürdürmeye devam etmiştir.

1966 yılında bir ek hizmet binası daha(a blok) oluşturulmuş, 1981 yılında b blok ek hizmet binasının bulunduğu konumda Travmatoloji Hastanesi ismiyle yeni bir hizmet binası oluşturulmuştur. Bundan 6 yıl sonra, ameliyathane oda sayısı 6’ ya çıkartılmıştır. 1990 yılında Düzce Yardımseverler Derneği tarafından yatak kapasitesi 6 olan Diyaliz Merkezi hizmete açılmıştır. 1994 yılında

5 kuvöz kapasitesine sahip çocuk yoğun bakımı ünitesi, bundan bir yıl sonra 12 yatak kapasitesine sahip koroner yoğun bakım ünitesi hizmete sunulmuştur.

Eski Hastane’nin Yıkımı
17 ağustos 1999’ da gerçekleşen deprem sonrasında hastanenin büyük kısmı ağır hasar almış, bu nedenle de kullanılamaz hale gelmiştir. 12 kasımda gerçekleşen ikinci depremle ana bina tamamen yıkılmış, kullanılamayacak duruma gelen b bloğu da daha sonra kontrollü bir şekilde yıkılmıştır.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesinin Tekrar Faaliyete Geçmesi
Düzce Devlet Hastanesi, günümüzdeki adıyla hizmet vermeye, Dr. Tandoğan Tokgöz Düzce Devlet Hastanesi ile yaptıkları birleşme işleminden sonra başlamıştır. Bu birleşmeden bir süre sonra bakanlık birimleri, birleşen hastanelerin adının Düzce Atatürk Devlet Hastanesi olarak güncellendiğini duyurmuştur.

Günümüze gelinecek olursa Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, 400 hasta yatağı kapasitesine (300 ana binada ve Muncurlu binasında 100 yataklı FTR hizmeti) sahiptir. Hastane, gerek yoğun bakım üniteleri, gerekse yeni doğan üniteleri ile modern imkanlarla donatılmıştır. Toplamda 28 yoğun bakım ünitesi ile hizmet sunumu gerçekleşmektedir.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Personeli Ne iş Yapar?

Hastanelerde en sık rastlanan personel meslek grupları şunlardır:

  1. Doktorlar: Hastaların teşhis ve tedavisi için sorumlu kişilerdir. Tıp eğitimi almış ve belirli bir alanda uzmanlaşmış doktorlar, hastanede yeni doğanlar. Çocuklar, kadınlar, erkekler, yaşlılar gibi farklı yaş grubundaki hastalara bakar.
  2. Hemşireler: Doktorların yanı sıra, hastaların bakımı, ilaçların verilmesi. Tıbbi cihazların kullanılması ve hastalıkların takip edilmesi gibi işlevleri yerine getiren sağlık personelidirler. Ayrıca Hemşirelik eğitimi almış olan bu kişiler, hastaların psikolojik ihtiyaçlarına da yardımcı olurlar.
  3. Tıbbi teknisyenler: Laboratuvar testleri, radyolojik tetkikler, kan transfüzyonları ve diğer tıbbi işlemler için kullanılan cihazların yönetiminden sorumludurlar. Bu kişiler, hastaların durumlarını izlemek, raporlamak ve tedavi sürecinde doktorlara destek sağlamakla görevlidirler.
  4. Diyetisyenler: Hastaların beslenme programlarını hazırlayan ve takip eden sağlık personelidirler. Bu kişiler, hastalıkların tedavisi için özel diyet programları hazırlarken, sağlıklı beslenme konusunda da danışmanlık yapabilirler.
  5. Psikologlar: Hastanede yatan hastaların psikolojik ihtiyaçlarına destek olurlar. Bu kişiler, hastaların yaşadığı stres, kaygı ve depresyon gibi durumlarla başa çıkmalarına yardım ederler.
  6. Sosyal çalışmacılar: Hastanede yatan hastaların sosyal ihtiyaçlarına yardımcı olan kişilerdir. Bu kişiler, hastaların sosyal hizmetler, maddi yardım, ev bakımı ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırlar.
  7. Hasta kayıt görevlileri: Hastaneye gelen hastaların kayıtlarını tutarlar ve hastaların dosyalarını hazırlarlar. Ayrıca, hastaların randevu işlemleri ve diğer yönetimsel işlemleri ile ilgilenirler.
  8. Temizlik ve güvenlik personeli: Hastanenin hijyenik koşullarının korunmasından sorumlu olan personeldir. Temizlik personeli hastanenin her yerini temiz tutmakla görevlidir. Ayrıca güvenlik personeli ise hastanenin güvenliğinden sorumludur.

Bu meslek gruplarındaki personelin hepsi, hastanelerin etkin bir şekilde çalışmasında kritik bir rol oynarlar. Hastaların sağlık bakımı sürecinde önemli bir desteği temsil ederler.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bir devlet kurumu olduğundan hastaneye yapılan alımlar KPSS ve benzeri sınavlarla yapılmaktadır. İşkur üzerinden açılan ilanları takip etmek ve arama yapmak için buraya tıklayınız.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi İş İlanları

Buraya tıklayarak ilan.gov.tr üzerinden de ilan sorgulayabilirsiniz.

Yüz yüze görüşme gerçekleştirmek isteyen bireyler, Aziziye Mahallesi, Şht. Ramazan Gel Cd. No:7, 81010 Düzce Merkez/Düzce adresinden hastane binasına kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

Ayrıca diğer iş ilanları bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu