Hastane İş İlanları

Kocaeli Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Kocaeli Devlet Hastanesi iş başvurusu nasıl yapılır? Yeni Kocaeli Devlet Hastanesi personel alımı ve güncel iş ilanlarını takip ederek online başvuru yapabilirsiniz.

Kocaeli Devlet Hastanesi Hakkında Kısaca Bilgi

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin temelleri çok eski yıllara dayanmaktadır. Cumhuriyetten bile önce sağlık hizmetleri sunan bu hastane 1910 yılında İzmit Gureba Hastanesi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Büyük bir askeri hastanenin bir bölümünde sağlık hizmeti sunmaya başlamış ve 4 sene sonra 1914 yılında İzmit’in Baç Mahallesi İn Bayırı mevkiinde yer alan yeni binasına taşınmıştır.

İzmit Gureba Hastanesi olarak 1917 yılında tüm binaları kullanıma açılan hastane o dönem yaşanan savaşlar ve maddi yetersizlik yüzünden 1920 senesinde kapatılmıştır. 1926 yılında ise tekrar açılmış ve sağlık hizmetleri sunmaya devam etmiştir.

1928 yılında İzmit Memleket Hastanesi olarak hizmete giren, Kocaeli Devlet Hastanesi toplamda 50 yatağıyla ve yenilenmiş binasıyla hizmetlerini sürdürmüştür. 1935 yılında yaşanan bir yangın sonrasında hastane soba bacası yanmış ve büyük zarar görmüştür.

Yangın sonrası tadilat yapılan hastanede 1943 yılında tekrardan büyük bir yangın çıkmış ve ana binasında yer alan birçok bölüm yanmış ve evrakları kurtarmak dahi mümkün olmamıştır. O yıllardaki maddi hasar 100 bin TL üzerinde olmuş. Bu yangında hastanede can kaybı yaşanmamış ve kurtarılan 6 hasta da diğer koğuşlarda tedavi edilmiştir.

1945 yılında yeniden inşaatı başlanan Memleket Hastanesi 110 yataklı kapasite, Verem Hastanesi ise 100 yatak kapasitesiyle 1952 yılında tekrardan sağlık hizmetleri vermeye başlamış. Planlama da 110 olan yatak sayısı 60 olarak değiştirilmiş ve 100 yataklı Verem Hastanesi ile birleştirilerek toplamda 160 yataklı bir hastane olarak hizmet sunmaya başlamıştır.

Türkiye’de 1953 yılı sonrası İl Özel İdaresine bağlı olan hastaneler Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına devredilmiştir. Böylelikle İzmit Memleket Hastanesinin ismi İzmit Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

17 Ağustos 1999 depremi sonrasında 1952 yılında yapılmış olan İzmit Devlet Hastanesi ana binası büyük zarar görmüştür ve bu sebepten dolayı da 2002 yılında yıktırılma kararı alınmıştır.

2006 senesinde Sosyal Sigortalar Kurumuna bağlı olan hastaneler Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’na devredilmiştir. Bu süreç sonrasında hastanenin ismi Kocaeli Devlet Hastanesi olarak tekrardan değiştirilmiştir.

25 Aralık 2017 yılında yeni ve modern bina yapılmış ve hastane bu binaya taşınmıştır. Kocaeli Devlet Hastanesi, yeni ve modern binasında, son teknolojik cihazlara sahip donanımsal ekipmanlarıyla ve uzman hekim kadrosuyla Kocaeli ve çevre illerdeki vatandaşlara sağlık hizmetleri sunmaktadır.

Kocaeli Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Kocaeli Devlet Hastanesi ve diğer devlet kurumlarının iş ilanlarından anlık haberdar olmak için Twitter sayfamızı takip edebilirsiniz : https://twitter.com/isbasvurusuyap

Kocaeli Devlet Hastanesi kamu kurumu olduğu için direk olarak iş başvurusu yapmak mümkün olmayabilir. İşkur üzerinden Kocaeli Devlet Hastanesi iş ilanlarını takip etmek için bu linke tıklayınız. Arama sayfasına “kocaeli devlet hastanesi” ve benzeri kelimeler yazarak aktif iş ilanlarını görebilirsiniz.

Kocaeli Devlet Hastanesi Personel Alımı

Kocaeli Devlet Hastanesi personel alımı yapacağı zaman kendi duyurular sayfası üzerinden ya da İşkur üzerinden duyuru yapmaktadır. Bu iş ilanlarını E-Devlet üzerinden de görebilirsiniz.

Kocaeli Devlet Hastanesi iş ilanlarını E-Devlet üzerinden takip etmek için bu linke tıklayınız.

Kocaeli Devlet Hastanesi İletişim

Kocaeli Devlet Hastanesi Adres Bilgisi: Güneş Cad. Cedit. Mah. Hastane sokak İzmit Kocaeli
Kocaeli Devlet Hastanesi Telefon: (0 262) 309 20 00
Kocaeli Devlet Hastanesi Web: https://kocaelidh.saglik.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu