Mersin Termik Santrali İş Başvurusu ve İşçi Alımı

Mersin Termik Santrali iş başvurusu ve personel, işçi alımı hakkında bilgiler. Mersin Termik Santrali iş başvuru formunu doldurarak Mersin Akkuyu Termiş Santraline online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Mersin Termik Santrali İş Başvurusu ve İşçi Alımı

Mersin Akkuyu Termik Santrali iş başvurusu nasıl yapılır? Mersin Termik Santralinde çalışmak için öncelikle iş başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Alt kısımda detaylı bilgileri inceleyebilir ve Mersin Termik Santrali personel alımı hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Mersin Termik Santrali Hakkında Bilgi
Mersin Akkuyu bölgesinde inşa edilmekte olan bir nükleer güç santralidir. Mersin’de gerçekleştirilmekte olan bu proje Mersin başta olmak üzere ülkemiz için de büyük bir önem taşımaktadır. Mersin Termik Santrali Türkiye’de bulunan ilk nükleer enerji santrali olma özelliği taşımaktadır. Gerçekleştirilecek olan bu tesis için iki ülke arasında bir anlaşma gerçekleştirilmiştir. Bu sayede bir Rus kamu şirketine proje teslim edilmiştir. Bedelsiz olacak şekilde teslim edilmiş olan bu proje kendi bünyesinde bulacağı finansal kaynaklar ile gerçekleştirilecektir. 

Proje henüz devam etmektedir. Bittiğinde ülkemiz için büyük bir şans olacaktır. Ünitelerin her birinin devreye girmesinin ardından Türkiye Cumhuriyeti 15 sene süresince satın alacaktır. Fatih Dönmez tarafından belirtilmiş olan projenin bitiş tarihi 2023 senesi olarak söylenmiştir. Mersin Termik Santrali toplamda 4 ayrı üniteden oluşmaktadır. Bu ünitelerin her bir tanesi 1200 MWe üretim kapasitesine sahiptir. Toplamda ise dört ünite 4800 MWe üretim kapasitesine sahip olacaktır. 

Mersin Akkuyu Termik Santralinin hayata geçmesinden kısa bir süre sonra ülkemiz enerji durumu bundan pozitif olarak etkilenecektir. 2023 senesinde projenin bitmesinin üzerinden 8 yıl sonra etkileri pozitif olarak görülecektir. Ülkemizin enerji tüketiminin %5.5 lik bir miktarının karşılanacağı öngörülmektedir. Alım garanti süresi dolduğunda %4, tahmini olarak ekonomik yaşam sonucu olan 2082 senesinde ise %1.8 lik bir dilimini karşılayacağı düşünülmektedir.

Termik santralin arazi özelliklerine bakılırsa santral deniz kıyısında yer almaktadır. 200 metrelik dağlar ile etraftaki bölgelerden ayrılmaktadır. 4.5 kilometrelik bir yol ile  D – 400 yoluna bağlanmaktadır. Bu projenin ilk olarak düşüncesi 1970 yıllarına kadar dayanmaktadır. Yapılan fizibilite ve uygunluk çalışmaları neticesinde Akkuyu bölgesinin santral için uygunluğu tespit edilmiştir. Bu duruma sebep olan faktörler arasında arazi koşullarının yanı sıra bölgedeki deprem riski, nüfusun yoğun olup olmaması, en yüksek olan taşkının ise 6 metre sınırını geçmemiş olması santralin kuruluşu için uygun görülmesinde temel belirleyici faktörler olmuştur. Santral çalışmaları 1970 senesinde fikir olarak gerçekleşmesinden sonra zaman içerisinde lisansı alınmış ve hali hazırda inşaatı devam etmektedir.

Mersin Termik Santrali İş Başvurusu
Mersin Termik Santrali iş başvurusu için buraya tıklayınız. Mersin Termik Santrali insan kaynakları sayfası üzerinde açılan iş başvuru formunu doldurarak online iş başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ya da sayfa üzerinde yer alan e-posta adreslerine cv ve özgeçmiş bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Mersin Termik Santrali İletişim Bilgileri
Mersin Termik Santrali Adres Bilgisi: İsmet İnönü Bulvarı, Kültür Mahallesi, Nakkaş Ap. Blok-A No. 134, Mersin
Mersin Termik Santrali Telefon Numarası: +90 324 232 22 34
Mersin Termik Santrali Web Sitesi: http://www.akkuyu.com/iletisim