İşİş Dünyası

Petkim İş Başvurusu

Petkim İş Başvurusu ve personel alımı hakkında bilgiler. Genel Müdürlüğü personel alımı zamanı ve diğer tüm detayları yazımızda. Petkim İlanlarına başvuruyu bu sayfadan yapabilirsiniz.

Petkim Hakkında Bilgi

Holding, Türkiye’nin önde gelen petrokimya üreticilerinden biridir ve çeşitli endüstriler için petrokimyasal ürünler üretmektedir. Şirketin ana tesisi, İzmir’in Aliaga ilçesinde yer almaktadır ve bu tesis, başta etilen ve diğer petrokimyasallar olmak üzere çeşitli kimyasal ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.

Petkim Holding, PVC granül, deterjan, kireç, çimento ve diğer inorganik kimyasallar da dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Şirket ayrıca, polietilen, polipropilen, stiren monomeri, benzen ve toluen gibi petrokimyasal ürünler de üretmektedir.

Petkim Holding, yaklaşık 3.200 personel istihdam etmektedir ve şirketin ana hissedarı SOCAR Turkey’dir. SOCAR Turkey, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi’nin (SOCAR) Türkiye’deki iştiraki olarak faaliyet göstermektedir ve Petkim Holding’in %51’ine sahiptir. Petkim Holding’in diğer hissedarları arasında Türkiye Varlık Fonu (%24,5) ve halka açık hisseler (%24,5) bulunmaktadır.

Petkim Holding, Türkiye’nin petrokimya sektöründe önemli bir rol oynamakta ve ülkenin ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Şirketin üretimi, Türkiye’nin sanayi, tarım, inşaat, ambalaj, tekstil ve tüketici sektörleri gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Petkim Personeli Ne İş Yapar?

Petkim Holding’de çalışan personelin görevleri, departmanlarına ve pozisyonlarına göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak Petkim Holding’de çalışan personel. Üretim sürecinde yer alarak çeşitli kimyasal ürünlerin üretimini ve kalitesini sağlamakla sorumludur.

Üretim personeli, tesislerde makine ve ekipmanların işletilmesinden. Hammaddelerin beslenmesinden, ürünlerin işlenmesinden. Ve depolanmasına kadar birçok görevi yerine getirir. İş güvenliği ve çevre standartlarının gözetimi. Ve uygulanması da üretim personelinin sorumlulukları arasındadır.

Mühendisler, teknisyenler ve yöneticiler gibi diğer. Petkim Holding çalışanları ise, üretim sürecindeki farklı. Aşamaların yönetimini, denetimini ve planlamasını yaparlar. Araştırma ve geliştirme çalışmaları yürüterek yeni ürünlerin tasarımı, inovasyon faaliyetleri ve proses iyileştirmeleri de bu personel tarafından gerçekleştirilir.

Petkim Holding’in destek fonksiyonlarındaki personeller ise finans, insan kaynakları, pazarlama. Ve satış, bilgi teknolojileri ve lojistik gibi alanlarda çalışırlar. Bu çalışanlar, şirketin idari işlerinin yürütülmesini ve işletmenin genel yönetimini destekleyerek. Ayrıca Başarılı bir şekilde faaliyet göstermesini sağlarlar.

Petkim İş Başvurusu

Perkim, büyüyen iş hacmi doğrultusunda yeni çalışma arkadaşları arıyor. Ayrıca Aramıza katılmak isteyen takım arkadaşlarımızın aşağıdaki pozisyonlardan birinde çalışabilecek niteliklere ve deneyime sahip olmaları beklenmektedir

Petkim Holding, İzmir’deki tesislerinde çalışacak İK Uzmanı aramaktadır. İK Uzmanı, insan kaynaklarına ilişkin süreçlerin planlanması ve yönetimi konusunda deneyimli olmalı, üretim ortamında etkin bir şekilde çalışmayı bilmeli ve üretim ekipleriyle iyi bir iletişim kurabilmelidir.

Görevler:

 • Personel seçim sürecinin yönetilmesi, mülakatların yapılması, işe alım kararlarının verilmesi
 • Personel performansının izlenmesi ve değerlendirilmesi için sistemlerin kurulması ve uygulanması
 • Personel eğitimleri, geliştirme programları, disiplin süreçleri ve benzeri konuların yürütülmesi
 • İş sözleşmelerinin hazırlanması, personel dosyalarının takibi ve güncellenmesi
 • Şirket içi kanun ve yönetmeliklere uygun hareket edilmesinin sağlanması
 • İnsan kaynakları alanındaki mevzuat ve gelişmelere hakim olunması

Aranan Nitelikler:

 • En az Lisans derecesi veya ilgili alanlarda deneyim sahibi olmak
 • İnsan kaynakları yönetimi, işe alım, eğitim, performans yönetimi gibi konularda deneyimli olmak
 • Üretim ortamında çalışmak için uygunluk ve bu alanda deneyimli olmak
 • Etkili iletişim becerilerine sahip olmak
 • İlgili mevzuatlara hakim olmak
 • Takım çalışmasına uyumlu olmak

Başvuru için gereken Belgeler:

 • CV
 • Başvuru formu
 • Mezuniyet diploması veya denkliği
 • İş tecrübesini gösteren belgeler

Petkim Personel Alımı

Personel Alımı için buraya tıklayarak yapabilirsiniz. Ayrıca güncel diğer iş ilanları için bu sayfayı da ziyaret edebilirisiniz.

Petkim İletişim Bilgileri

Adres:  Ayazağa, Socar Plaza No:109E, Cendere Cad. No:109/B D:1D Blok, 34396 Sarıyer/İstanbul
Telefon Numarası: (0212) 305 01 65
Web:https://e-sirket.mkk.com.tr/?page=company&company=10423

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu