Kamu İş İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı ve güncel iş ilanları. Sahil Güvenlik Komutanlığı askeri personel alımı, memur alımı ve diğer personel alımı ilanlarını güncel olarak sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Hakkında Kısaca Bilgi

Sahil Güvenlik Komutanlığı 13 Temmuz 1982 yılında kurulmuştur. Daha önce Jandarma Genel Komutanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Jandarma Deniz Bölge Komutanlıkları bu komutanlığın emrine verilmiştir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı kurulduktan sonra bir binaya ihtiyaç duyulmuştur. Bu bina Ankara’nın merkezinde olması gerekiyordu. 1982 yılında Bakanlıklar Karanfil Sokakta yer alan binanın mülkiyeti Başbakanlığın yazısı ile Sahil Güvenlik Komutanlığına verilmiş ve 1983 yılında Sahil Güvenlik Komutanlığı, binaya yerleşerek faaliyetlerini sürdürmüştür.

1985 senesine kadar Jandarma Genel Komutanlığına bağlı olarak görevlerini sürdüren Sahil Güvenlik Komutanlığı, bu tarihten sonra İçişleri Bakanlığına bağlanmıştır. Olağanüstü ve savaş gibi durumlarda ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığının emrine geçmesi planlanmıştır.

2006 senesinde bulunduğu binadan taşınarak Bakanlıklar Merasim Sokakta yapılan, modern komutanlık binasına geçmiştir.

25 Temmuz 2016 tarihinde 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlar Kurulu tarafından silahlı bir genel kolluk kuvveti olarak doğrudan İçişleri Bakanlığına bağlanmıştır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımı

ilanlarını buradan takip edebilirsiniz. Bir kamu kurumu olan ve İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın personel alımlarını anlık olarak Twitter sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Twitter Sayfamız : https://twitter.com/isbasvurusuyap

ilanlarını Twitter sayfamızdan anlık olarak görebilir ve alt kısımda yer alan ilanlardan son başvuru tarihlerine göre başvuru yapabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 100 Askeri Personel Alımı Yapacak

<yoastmark class=

Sahil Güvenli100 askeri personel alımı yapacak. Sözleşmeli astsubay başvurusu hakkında bilgiler.

Son Başvuru Tarihi : 15 ocak 2023

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılacak olan alımlar hakkında detaylı bilgiyi alt kısımda yer alan pdf dosyasını indirerek inceleyebilirsiniz. Son başvuru tarihlerini kaçırmamak adına bu tür ilanlardan anında haberdar olmak istiyorsanız üst kısımda verdiğimiz Twitter sayfamızı takip ediniz.

Detaylı Bilgi : Pdf Dosyası

İşkur İş İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı güncel kamu iş ilanlarını incelemek için İşkur sisteminde arama yapabilirsiniz. Bu linke tıklayarak İşkur arama sayfasını açınız ve “sahil güvenlik komutanlığı” yazarak arama yapınız. İşkur dışında E-Devlet üzerinden de Sahil Güvenlik Komutanlığı iş ilanlarını ve personel alım ilanlarını takip edebilirsiniz. E-Devlet iş arama sayfası için bu linke tıklayınız.

Sahil Güvenlik Komutanlığı İletişim

Sahil Güvenlik Komutanlığı Adres Bilgisi: Devlet Mah. Merasim Cad. No:11/1 06650 Çankaya/ANKARA
Sahil Güvenlik Komutanlığı Telefon: 0312 417 50 50-52
Sahil Güvenlik Komutanlığı Web: https://www.sg.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu